Rinoplasti’nin Septoplasti’den Farkı Nedir ?

Rinoplasti’nin Septoplasti’den Farkı Nedir ?

 

              Septoplasti; her iki burun deliğini birbirinden ayıran ‘Septum’ denilen yapının düzeltilmesi işlemidir. Burada amaç burnun daha iyi nefes almasıdır. Sıklıkla ciltten kesi yapılmadan, burun deliklerinden işlem yapılmaktadır. Bu operasyonda; burunda ve yüzde bir şekil değişikliği beklenmemektedir. Ameliyat sonrası herhangi bir şişlik veya morarma olmaz ve iyileşme süresi ortalama bir haftadır.
Rinoplasti ise sıklıkla burnun yeniden şekillendirilmesi manasında kullanılır. Ameliyatın amacı kozmetik olarak daha güzel görünümlü bir burun elde etmektir. Burun kemiğine müdahale yapıldığından ameliyat sonrası ödem ve ciltte renk değişikliği olabilmektedir. İyileşme süresi ortalama iki hafta olmakla birlikle burnun son halini alması altı ay sürebilir.
Pratikte Rinoplasti, sıklıkla septoplasti ile birlikte uygulanır ve yapılan işlem Septorinoplasti olarak isimlendirilir. Hem daha güzel görünüm elde etmek hem de burnun asıl fonksiyonu olan nefes almasını sağlamak bu operasyon ile mümkün olabilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM