Havuzlara Dikkat

Havuzlara Dikkat

Havuzlara Dikkat

Özellikle yaz aylarında hava sıcaklığının yükselmesiyle birlikte havuzların sık kullanılması gündeme gelmekte ve bazı enfeksiyon türleri artmaktadır. İnsanların farklı salgılarıyla kirlenen ve uygun dezenfeksiyonu yapılmayan havuzlar birçok enfeksiyonun bulaşma riskini artırmaktadır.

Havuzlar her ne kadar klorlanmış olsalar da enfeksiyon etkenleri çeşitli olduğundan enfeksiyon riski tamamen ortadan kalkmaz. Su devir daimi iyi sağlanmamış ve düzenli temizliği yapılmamış havuzlar tifo, hepatit A, ishal, idrar yolu enfeksiyonları ve mantar enfeksiyonlarına kadar birçok hastalığa neden olmaktadır. Havuza giren insanlar;  hijyen kurallarına uymalı, havuza girmeden önce duş alınmalı, mümkünse ayaklar antiseptikli suyla temizlenmelidir.

Kulak enfeksiyonlarını önlemek için kulak tıkaçları, göz enfeksiyonlarını önlemek için gözlük kullanılmalıdır. Havuzdan çıktıktan sonra duş alınmalı ve vücudumuzun nemli kalmamasına dikkat etmeliyiz. Özellikle kulaklarımız ve parmak aralarımızda ısrarcı kaşınma şikayetlerinde gecikmeden hekime başvurmakta fayda var.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
havuz havuzlara dikkat
Önceki Yazı
Sonraki Yazı

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM